Autor:

Yanus

Utworzono:

09.03.2015

Krótki komentarz do sobotniego spotkania pomiędzy Lubniewiczanką Lubniewice a Juwenią Boczów można zawrzeć w jednym zdaniu „Kolejny Festiwal niewykorzystanych sytuacji”. Całe szczęście, że jednak coś wpadło i 3 punkty pojechały do Boczowa.

Nie będę pisał, ilu doliczyłem się 100% akcji, które powinny zakończyć się zdobyciem bramki. Napastnicy Juwenii, albo minimalnie przestrzeliwali (piłka mijała słupek o 20-30cm), albo strzelali prosto w bramkarza, albo uderzali zbyt słabo i bramkarz Lubniewiczanki miał czas na prawidłową reakcję.

W pierwszej połowie Juwenia tylko jedna z akcji bramkowych (i to nie ta ze 100%) kończy się sukcesem.

27' - prostopadła wrzutka Minia z okolic środka boiska pomiędzy obrońców Lubniewiczanki na linię 16 metra – piłkę przejmuje Szymon – płaskie, mocne uderzenie – piłka po rękach bramkarza wpada do siatki (0:1).

Druga połowa kończy się identyczną zdobyczą bramkową dla Juwenii.

60' – 30 metrowe podanie Minia ze środka boiska w okolice prawego rogu pola karnego – do piłki dopada Adam – zwodem na lewą nogę mija defensora Lubniewiczanki - potężna bomba (jak to u Adama w zwyczaju) – piłka przełamuje palce bramkarza i wpada do bramki (0:2).

Zbliża się 90 minuta spotkania – Szymon w indywidualnej akcji, na pełnej szybkości mija ostatniego obrońcę – ten zaś, nie znajdując sposobu na zatrzymanie piłki, zatrzymuje brutalnie napastnika Juwenii 2 metry przed linią pola karnego. Kontuzjowany Szymon przy pomocy kolegów musiał opuścić pole gry. Zdziwiła mnie tylko reakcja arbitra tego spotkania, a dokładniej mówiąc jego łagodność – zawodnik Lubniewiczanki za wycinkę „od tyłu” zawodnika wychodzącego na czystą pozycję otrzymuje żółty kartonik.

Mam nadzieję, że do następnego spotkania zawodnicy Juwenii dopracują ten szczegół piłkarskiego rzemiosła, jakim jest skuteczność!!!